Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

FSS Vederko

Folklórna spevácka skupina Vederko

     FSS Vederko vznikla pred 10 rokmi. Začínalo nás spievať 5 žien. Bol to taký malý nezáväzný začiatok pri príprave osláv októbra mesiaca úcty k starším.

     Postupne sa k nám začali pridávať ďalšie ženy, ale aj muži. Stali sme sa 15-členná skupina.  Zo začiatku sme spievali bez doprovodu hudobného nástroja. Po čase sme už mali aj harmonikára, a o niečo neskôr aj ozembuch. Vystupovali sme viackrát v Poľsku, pri akciách poriadaných obcou, a to pri Stavaní mája, osláv Dňa matiek, furmanských pretekoch, mesiaca úcty k starším a na výročnej členskej schôdzi SZZP. Medzi najvýznamnejšie patrí účasť našej FSS na oslavách na Dukli, kde sme sa stretli aj s bývalým prezidentom Slovenskej republiky pánom Ivanom Gašparovičom. FSS Vederko usporiadava každoročne fašiangový ples. Zúčastňujeme sa aj na súťaži Roztoky v Banskom, kde dosahujeme pekné výsledky. Umiestnili sme sa v striebornom pásme. V súčasnej dobre tvorí našu spevácku skupinu 7  žien, 1 chlap a harmonikár Stanislav Medvec, ktorý nás sprevádza na každej akcii. Aj keď je nás už menej, sme stálymi účastníkmi Hornozemplínskych folklórnych slávnosti vo Vranove nad Topľou. V Michalovciach sme dvakrát prezentovali našu obec na akcii „Srdce ako dar“, ktorú organizuje SZZP. V roku 2018 sme sa po prvýkrát zúčastnili podujatia pri príležitosti stého výročia vzniku Československej republiky, ktoré organizovala Matica Slovenská vo Vranove nad Topľou, už ako matičiari.

     Našim autentickým spevom reprezentujeme našu obec v celom vranovskom okrese pri rôznych slávnostiach. S FS Brusník sme vystupovali v Poľsku v Krempachoch. Nahrali sme už dva CD nosiče.

     Veľmi radi by sme boli, keby sa naša FSS omladila, aby nezanikli naše krásne ľubozvučné piesne.

Kontakt:
Mária Hurná, vedúca skupiny
telefón: +421 0905 261 236
e-mail: podatelna@ciernenadtoplou.sk
 


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka