Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

MS Slovenský červený kríž

Miestny spolok Slovenského Červeného kríža v Čiernom nad Topľou

     V dobe, keď náš rýchlopulzujúci život ovládajú informačné technológie a vzdialenosť medzi ľuďmi sa zväčšuje, nie je samozrejmosťou existencia miestnych spolkov Slovenského Červeného kríža. Fungovanie spolku si vyžaduje zanietenosť, ktorej základom je dobrovoľnícka práca jednotlivých členiek a členov. Som rada, že my v Čiernom nad Topľou v Miestnom spolku Slovenského Červeného kríža takéto členky a členov máme.

Osemnásť rokov sa snažíme v rámci finančných a časových možností organizovať rôzne aktivity.  Darcovstvo krvi je nosným pilierom činnosti. Sme  vďační za každého darcu a tešíme sa, že v našej obci stále pribúdajú držitelia Jánskeho plakety.

V roku 2017 bolo udelené vysoké vyznamenanie nášmu členovi p. Jánovi Slipeckému - medaila profesora Jána Kňazovického  za 100 násobné darovanie krvi (v Janovom prípade krvnej plazmy). ĎAKUJEME všetkým darcom a prajeme hlavne pevné zdravie, ktoré je podmienkou pre darcovstvo.

MS SČK v Čiernom nad Topľou sa každoročne zapája do akcie Deň narcisov, organizovanej Ligou proti rakovine. Túto aktivitu si nevieme predstaviť bez spolupráce s OcÚ, ZŠ, MŠ v Čiernom nad Topľou, ZŠ vo Vyšnom Žipove a Evanjelickej spojenej školy v Prešove.

Ochota členiek a členov spolku je viditeľná aj pri organizovaní brigád. Svojou aktívnou účasťou prejavujú pocit spolupratričnosti k veciam verejným.

Nezabúdame ani na starších spoluobčanov.  Osobné stretnutia sú vždy obohacujúce.  Každoročne organizujeme posedenie, na ktorom blahoželáme jubilujúcim členkám a členom.

Nezanedbateľnou aktivitou je aj spolupráca pri organizovaní zbierok šatstva, potravín, školských pomôcok pre sociálne slabšie skupiny obyvateľstva.

Miestny spolok Slovenského Červeného kríža v Čiernom nad Topľou je mozaika skladajúca sa z drobných kamienkov aktivít, činnosti, dobrovoľníctva, ochoty, nezištnosti, ľudskosti.

Je dôležité, aby sme v tom zotrvali, aby sme si stále vedeli urobiť čas, urobiť čas na dávanie.

 

                                                                                                 Anna Gogová

                                                                          Predsedníčka MS SČK v Čiernom nad Topľou


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka