Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

TJ Šimonka stolnotenisový oddiel

TJ Šimonka Čierne nad Topľou – stolnotenisový oddiel

Začiatky organizovaného stolného tenisu v našej obci sa viažu k vzniku Telovýchovnej jednoty, ktorej súčasťou boli aj stolní tenisti. Najstaršie záznamy dokladajúce účasť v súťažiach sa viažu k roku 1987, aj keď súťaž sa hrala už skôr, no doklady sa nezachovali.

V začiatkoch hrali naši hráči 2. triedu okresných majstrovstiev – skupinu Topľanskú.

V zostavách mužstva sa objavovali mená ako Bublavý Ján, Hurný Milan, Kuča Miroslav, Madura Milan, Kachman Jaroslav, Kachman Bohuš. Na súpiske žiakov to boli: Kachman Rastislav, Madura Ján, Mihalčin Stanislav, Vagaský Martin. Amatérsky, teda nesúťažne, sa stolnému tenisu venovalo mnoho ďalších hráčov. Po obnovení súťaží v okrese, na čom má náš klub veľkú zásluhu, sa v okresnej súťaži zúčastňovalo mužstvo, v ktorom sa už vystriedali aj posily ako: Medvec Ján z Jastrabia, Hudák Martin z Vyšného Žipova, Haňo Roman, ktorý háji naše farby až doteraz.

V ročníku 2001/2002 sme hrali doteraz najvyššie, teda v 3. lige skupina Východ. V súčasnosti nás môžete stretnúť v súťažiach 4. ligy skupiny Vihorlatskej v zostave: Haňo Roman, Kachman Jaroslav, Kachman Rastislav, Kachman Bohuš, Kachman Bohuš ml., Hübler Lukáš.

Podmienky na stolný tenis sa výrazne zlepšili po prestavbe starého kultúrneho domu na telocvičňu. Po rokoch, keď k nám do telocvične chodilo hrať stolný tenis asi 15 detí na každý tréning záujem trocha opadol, no my pevne veríme, že stoly, ktoré stoja zložené v sklade si opäť nájdu nadšencov nášho športu.

Pár ročníkov veľkých turnajov, mimo iného pri účasti hráčov z 1. ligy a hráčov 2. a 3. líg a organizovanie obecného turnaja pre neorganizovaných hráčov počas zimných prázdnin sú prísľubom do budúcich dní.

Oficiálnym rozhodcom klubu ja Kachman Jaroslav, trénerom s licenciou „C“ je Kachman Bohuš. Tréningy sa konajú v utorok a piatok vo večerných hodinách. Radi privítame všetkých záujemcov aj z radov rekreačných hráčov.

 


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka